سازمان هواشناسی
    • تاریخ انتشار: 1397/10/24
     تعداد بازدید: 10174
     اطلاعیه شماره 108 دوشنبه مورخ 97/10/24

     به اطلاع می رساند چهارشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور بارش باران و برف در بعضی ساعات وزش باد شدید در استانهای واقع در نوار غربی  پیش بینی می شود. روز پنجشنبه با تشدید سامانه بارشی گستره بارشها نواحی مرکزی، دامنه های جنوبی البرز،سواحل دریای خزر، شرق و شمال شرق کشور  را فرا خواهدگرفت. جمعه عمده فعالیت این سامانه محدود به شمال شرق و شرق کشور و سواحل شرقی دریای خزر خواهد بود. این سامانه با کاهش قابل ملاحظه  دما  بین 8 تا 10 درجه همراه بوده و در غالب مناطق بارش به صورت برف و با  وزش باد شدید همراه خواهد بود، بر این اساس وضع هوای کشور در اواخر هفته به شرح زیر پیش بینی می شود:
     چهارشنبه 97/10/26: بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، غرب کردستان، کرمانشاه، لرستان، جنوب اصفهان، شمال غرب فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، خوزستان و ایلام.
     پنجشنبه 97/10/27: بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی،  اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، فارس، خوزستان، بوشهر، ایلام، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، همدان، مرکزی،خراسان شمالی،خراسان رضوی،شمال خراسان جنوبی،شمال یزد، گیلان، مازندران و گلستان.
     جمعه97/10/28:  بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استانهای گلستان، شرق مازندران، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی.
     شایان ذکر است به سبب بارش برف و کولاک در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکر شده، لغزندگی جاده های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد از این رو توصیه می شود هنگام تردد در این مناطق، نکات لازم  جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی بکار گرفته شود.

      فایل پیوست
      
     etela108284.6  کیلوبایت
     نام:
     پست الکترونیک:
     شرح نظر:
      
    • جستجو بر اساس ایستگاه هواشناسی
     استان:
     ایستگاه:
     تاریخ: انتخاب تاریخ
     زمان (UTC):

مجموع بازدیدها : 501,388,728
تعداد بازدید امروز : 264,583
تعداد بازدید دیروز : 345,658
تعداد بازدید این ماه : 9,639,279